• frontbudynkuwiosna.jpg

Sukces uczennicy Antoniny Ziendary

W ostatnim czasie uczennica klasy 2 A/GIM Antonina Ziendara odniosła dwa sukcesy związane z dyscypliną, którą trenuje - łyżwiarstwem:
- 2 miejsce w ogólnopolskich zawodach o Kryształowy Dzban Krynicy - Zdroju w kategorii Solistek klasy Novice Advanced II,
- 2 miejsce w ogólnopolskich zawodach o Puchar Gdańska w kategorii Solistek klasy Novice Advanced II.
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Sukces tenisistów

W turnieju gry pojedyńczej chłopców mistrzem wojewódźtwa mazowieckiego w kategorii młodzików został Juliusz Herok. W grze podwójnej chłopców zwyciężyli Juliusz Herok i Jakub Tomczyk.

W turnieju gry podwójnej dziewcząt II miejsce zajęła Martyna Zaremba wraz ze swoją partnerką tenisową. 

Gratulujemy naszym uczniom!

 

P1040181

 

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjalistów w Sobieskim

„MISTRZ GRAMATYKI ANGIELSKIEJ” skierowany do uczniów 2 i 3 klasy gimnazjum. W konkursie

wzięło udział 17 uczniów.

 

Celem konkursu było promowanie nauki języka angielskiego, rozwijanie uzdolnień językowych

uczniów, podniesienie samooceny uczniów oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia stopnia

opanowania struktur leksykalno-gramatycznych w rywalizacji z uczniami innych klas.

 

Gimnazjaliści mieli do rozwiązania test gramatyczny na poziomie B2/C1, który obejmował m.in.

przekształcenia zdań (word transformations), wybór prawidłowej struktury gramatycznej (choosing

the correct answer) oraz znalezienie błędu gramatycznego w zdaniach (correcting mistakes). Test

trwał 45 minut, maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 40.

 

Największą liczbę punktów (31/40 pkt.) oraz 1 miejsce zdobył Konrad Błachnio z klasy 2A, który

wykazał się bardzo dobrą znajomością struktur gramatycznych oraz dobrą znajomością czasów

przyszłych, teraźniejszych oraz przeszłych, jak też poradził sobie doskonale w wyszukiwaniu błędu

gramatycznego w zdaniach.

 

2 miejsce w konkursie zdobyła Anna Derecka z klasy 3A uzyskując 26/40 pkt., która równie dobrze

rozwiązała ćwiczenie gramatyczne (przekształcanie zdań)oraz użyła w większości prawidłowych

czasów w kontekstach zdaniowych, słabiej zaś wykonała ćwiczenie oparte na wyszukaniu błędów

gramatycznych w zdaniach.

 

3 miejsce zdobyły ex aequo 2 uczennice: Marie Anne Kennedy z kl. 2B oraz Gabrieli Łojek z kl. 3B,

które uzyskały 25 /40 pkt. Obie gimnazjalistki wykazały się dobrą znajomością struktur

gramatycznych (transformacje zdań), w dobrym stopniu opanowały użycie czasów w kontekstach

zdaniowych oraz rozwiązały w 60 % zadanie polegające na wyszukiwaniu błędów gramatycznych.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu nabyli nowe doświadczenia w konkursowej formie sprawdzania wiedzy,

które będą procentowały w ich dalszym życiu gimnazjalnym bądź licealnym. Gimnazjaliści mieli wgląd

we własne prace i otrzymali praktyczne wskazówki od nauczyciela, nad czym należy jeszcze

popracować, aby w kolejnym konkursie gramatycznym uzyskać lepsze wyniki.

 

Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe dyplomy a dla wszystkich uczestników podziękowania

za uczestnictwo, które odebrali uczniowie z rąk p. dyr. Moniki Ciulak, dnia 23.01.2017r.

 

Karolina Witkowska-Mazur

 

DSC 0266

Spotkanie z Krzysztofem Ibiszem

Samego Krzysztofa Ibisza gościliśmy na warsztatach dla klas o profilu medialnym! Spotkanie miało charakter wywiadu, który poprowadziła Julia Samoć, uczennica klasy 2A LO. Każdy z uczniów miał możliwość zadawania pytań dotyczących życia i dorobku zawodowego Krzysztofa Ibisza. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, jak tak naprawdę wygląda zawód dziennikarza, prezentera telewizyjnego i aktora. Oprócz tego poznali sposoby na tremę i pewność siebie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Całe wydarzenie zamknęło wspólne zdjęcie grupowe, które Krzysztof Ibisz zamieścił na kontach w znanych portalach społecznościowych. Niezwykły gość, niezwykłe wrażenia... 

Profesjonalista w każdym calu Spotkanie z Krzysztofem Ibiszem było bardzo inspirujące. Pozwoliło nam, uczniom klas dziennikarskich, spojrzeć na pewne sprawy z zupełnie innej perspektywy. Celebryta wprowadził nas w prawdziwy świat show-biznesu. Pokazał, jak tak naprawdę wygląda prawdziwa praca aktora, dziennikarza czy też prezentera telewizyjnego i z jak ogromnymi obowiązkami i wyzwaniami jest to powiązane. W pracy w tej branży niezwykle ważne jest nie tylko zaangażowanie, czy determinacja lecz także pewność siebie i bezustanne dążenie do wyznaczonych przez siebie (nawet tych z pozoru niemożliwych) celów. Niezwykle ciekawym aspektem, jaki został poruszony przez Krzysztofa Ibisza, jest towarzysząca osobie publicznej trema. Dostaliśmy kilka wskazówek, jak sobie z nią radzić na co dzień, bez fleszy. Dowiedzieliśmy się o sposobach, które pomagają przełamać tę barierę nie tylko w życiu zawodowym, lecz także w codziennych dla nas sytuacjach. Krzysztof Ibisz nigdy nie znalazł się w sytuacji, która wprawiła go w zakłopotanie, nigdy nie miał tremy, choć jak sam stwierdził, bardzo chciałby ją mieć.

Krzysztof Ibisz mówi o sobie, że jest zwykłym mężczyzną, który chce ratować świat, bo taka jest właśnie jego misja. Jego doświadczenie życiowe i zawodowe niesie za sobą pewne wartości, które stara się przekazać innym ludziom. Nasz gość udowodnił nam, że tak naprawdę wszystko jest możliwe do zdobycia i do zrealizowania. To, co kiedyś było dla niego twierdzą nie do zdobycia, zostało przez niego zdobyte dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i

woli walki. Na jego przykładzie można stwierdzić, że pewność siebie jest niezwykle ważną cechą u każdego człowieka, nie tylko u tego, który jest

rozpoznawalny w całym kraju. Jest to jedna z najważniejszych zalet, która pomaga nam w samorealizacji. Krzysztof Ibisz jak sam stwierdził, chciałby

być "lepszą wersją siebie". Niezwykle ważny jest dla niego sport, który jest nieodłącznym elementem jego życia codziennego. Celebryta, pomimo ogromnej ilości

pracy, jest bardzo dobrze zorganizowany, dzięki czemu zawsze znajduje czas na trening, który stawia jako pierwszy i najważniejszy punkt całego dnia. Krzysztof Ibisz jest autorytetem wielu mężczyzn, którzy dążą do młodego i zdrowego wyglądu. Jego książka "Jak dobrze wyglądać po 40tce"

miała stać się motywacją do tego, aby dobrze żyć. Ibisz, jak sam stwierdził, pisząc tę książkę, wyprzedził Polskę. Zapowiedział w niej trend, który rozwinął się kilka lat później. Myślę, że Krzysztof Ibisz jest niezwykle pozytywną osobą. Jest perfekcjonistą, który lubi mieć wszystko poukładane i zorganizowane. Zawsze stara się dążyć do osiągnięcia wyznaczonego celu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jak sam powiedział, stara się, aby wszystko, co robi było zawsze o jeden poziom wyżej. Taka postawa jest godna pochwały, ponieważ determinacja i dobre chęci są niezwykle ważne, aby otrzymać pozytywne efekty swojej pracy. A oto właśnie chodzi panu Ibiszowi - dla niego ogromną satysfakcją jest fakt, gdy ktoś z uśmiechem patrzy na realizowane przez niego projekty. Myślę, że to jest doskonały dowód na to, że pan Krzysztof Ibisz jest osobą bardzo profesjonalną, która ceni sobie przede wszystkim zadowolenie drugiej osoby.

Lena Jagalla,

kl.IIa

 

15380498 938943112902850 1038363314585833575 n

Warsztaty dla klas medialnych

W ramach warsztatów dla klas medialnych niedawno (w listopadzie ubiegłego roku) mieliśmy okazję gościć dwóch dziennikarzy sportowych, Cezarego Olbrychta oraz Żelisława Żyżyńskiego, znanych z pracy dla stacji ,,NC+’’.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia uczniom ogólnej charakterystyki pracy w mediach. Ze względu na dzień zorganizowania spotkania (odbyło się ono dzień po meczu Śląsk Wrocław 0–4 Legia Warszawa), punktem wyjścia do wspólnych dyskusji i prac nad warsztatem dziennikarskim były krótkie, przygotowane wcześniej przez licealistów artykuły prasowe odnoszące się do tego wydarzenia sportowego. Każdy miał szansę podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie pracy dziennikarza i publicysty oraz wysłuchać rad naszych ekspertów.

Oprócz warsztatów, na których zawodowi dziennikarze poruszyli kwestię m.in. przeprowadzania wywiadów i najważniejszych zasad pisania różnego rodzaju artykułów prasowych, znalazł się również czas na pytania. Uczniów najbardziej ciekawiła droga, jaką musieli przebyć jedni z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych oraz to, jak radzą sobie z presją w momencie prowadzenia programu na wizji.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć humoru, który pozwolił nawet osobom nieinteresującym się tematyką sportową na bezstresowe podejście do tego działu dziennikarstwa. Cel zajęć został zrealizowany! Mamy nadzieję, że nie tylko my wyszliśmy ze spotkania z nowymi, wartościowymi doświadczeniami. Nasi goście wyrazili chęć ponownego spotkania. Wstepnie zaplanowaliśmy kolejne warsztaty, tym razem kładące większy nacisk na szlifowanie dziennikarskiego kunsztu. Nie możemy się już doczekać kolejnej wizyty!

Wiktoria Stadnicka, kl.IIa

PROJEKT UNIJNY

logo UE rgb 1

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE I PRZETARGI

Dostawa i dystrybucja energii cieplnej dla Zespołu Szkół nr 121 w Warszawie:

Ogłoszenie o zamówieniu - kliknij, aby pobrać

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia - kliknij, aby pobrać

Odpowiedzi do pytań - kliknij, aby pobrać

Ogłoszenie o unieważnieniu przetargu - kliknij, aby pobrać 

 

Zamówienie opublikowane w BZP o numerze 9885-2017 zostało umieszczone omyłkowo i jest nieaktualne. Obowiązuje zamówienie o numerze 8342-2017 z dnia 16.01.2017r. 

SOBIESKI Z LOTU PTAKA

Najnowsze na szkolnym blogu

buttony left

PARTNERZY

  8449 logo b

Warszawskie Towarzysztwo Sportowe "DeSki"

  551085 412587622111561 517613168 n

Fundacja Towarszystwo Wioślarskie "Syrenka"

asp warszawa

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

6 01

Teatr Wielki
OPERA NARODOWA

customLogo  

 Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna nr 11

instytutturecki  

 Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie

  kmdlogonowe

Koło Młodych Dyplomatów
Uniwersytet Warszawski

  sggw

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Swiat na Tak 

 Fundacja "Świat na Tak"